Rýchle tri góly domácich futbalistov uspali nielen hosťujúcich hráčov, ale aj svojich

Rožňavské Bystré – Hrhov 3:0 (3:0). Ten, kto sa prišiel pozrieť do Rožňavského Bystrého na futbalový zápas 22. kola II. triedy s Hrhovom s menším meškaním, prišiel o podstatnú časť zápasu. Bystrania v úvode raketovým tempom v prvých desiatich minútach nastrieľali Hrhovu tri góly. Už v 1. minúte unikol po pravej strane Minčík a zblízka dal vedúci gól Bystrého. O minútu neskôr do šestnástky hostí vnikol Leng, prihral dobre nabiehajúcemu Urbanovi ml., ktorý dotlačil loptu do brány hostí. 2:0. V 10. minúte opäť Minčíka nezastavili obracovia, ten nezištne prihral Urbanovi ml., ktorý sa opäť nemýlil a zvýšil na 3:0. Po tomto góle sa Hrhovčania trocha spamätali, začali pozornejšie brániť a Bystranov už do ďalších šancí tak ľahko nepúšťali. Bystranská aktivita tiež očividne ochabla a zápas ďalej prebiehal väčšinou medzi 16-kami. Hostia mohli po štandartke znížiť, no tyč Máťašovej brány a sledovanie lopty obranou Bystrého zmenu skóre nepriniesli. Domáci mali naďalej miernu prevahu, no chýbala finálna prihrávka, či poriadna strela.
Druhý polčas bol viac-menej vyrovnaný. Hrhovčania nevyužili nariadený pokutový kop, ktorý Máťaš zneškodnil. Bystrania sa na´ďalej utápali v nepresných kombináciách a nenašli už recept na strelenie ďalšieho gólu. Tri góĺy a 3 povinné body sa však do tabuľky pripíšu.
Pred 40 divákmi rozhodoval Iglai.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš, Valko, Valent, Hajdu, Krága, Rusnyák, Leng, J. Gonos, Demko, Minčík, Urban ml. Striedali: Šály, Ujházi.
24. 5. 2010

Miloš Leng

Výsledky II. triedy - 22. kolo:
Drnava - Pača 3:3 (2:1), góly: R. Kovács, Bernáth, Görgei - Ondík, Pisár, N. Bukovič (vlastný), ŽK: bez, R: Jonáš, DZ: Nagy, D: 80. Slavošovce - Bohúňovo 1:0 (1:0), góly: Haviarik, ŽK: S. Lalík, Roháľ - Švajko, R: Drenko, DZ: Kerekeš, D: 50, Kečovo - Rakovnica 7:2 (4:1), góly: Ro. Lörinc 5, Zoller, T. Lörinc (11 m) - Máte, Fabián, ŽK: 0 - Kuchta, Čapó, R: Petro, DZ: Šalamon, D: 60. Čoltovo - Jovice 1:4 (1:0), góly: Varga - Grecmacer 4, ŽK: Antoni - 0, R: Raši, DZ: Šmelko, D:50. Brzotín - Kružná 0:2 (0:1), góly: Mészner, Szöllös (11 m), R: Turcsányi, DZ: Kovács, D:50. Nižná Slaná - Kovstav 2:0 (2:0), góly: Ambróz 2, ŽK: Dušinský - Račko, Koóš, Kacara, R: Repaský, DZ: Krzák, D: 50. Rož. Bystré - Hrhov 3:0 (3:0), góly: Urban ml. 2, Minčík, ŽK: Valko, Krága - 0, R: Iglai, DZ: Antal, D: 40. Dohrávka: Kovstav - Kružná 2:8 (0:4), góly: Motyka (11 m), Račko - Drobňák 4, Szöllös 2, Mészner, Kerekeš, ŽK: Z. Breuer - Džačák, Tököly, R: Gallík, DZ: Vysoký, D: 40.

NASLEDUJÚCE ZÁPASY:
23. kolo - 30.5.2010 o 17.00 hod.: Rožň. Bystré - Pača, Hrhov - Nižná Slaná, Kovstav - Ml. Brzotín, Kružná - Čoltovo, Jovice - Kečovo, Rakovnica - Slavošovce, Bohúňovo - Drnava.

FOTOGALÉRIA

VÝSLEDKY I. TRIEDY 25. KOLO
Lipovník – Dlhá Ves 2:0 (2:0), góly: Milata 2, ŽK: bez, R: J. Chomjak, DZ: Bobrík, D: 100. Vyšná Slaná – Krh. Dlhá Lúka 3:4 (2:2), góly: Liptai, J. Gallo, M. Gallo (11 m) – Pronai 3 (2 z 11 m), Anna, ŽK: M. Gallo – Parditka, Csobády, Krága, Anna, R: Gallo, DZ: Šimšík, D: 80. Rudná – Dedinky 9:1 (4:1), góly: R. Szöllös 5, P. Sanisló 2, S. Ďuriček, Vysoký - Palan, ŽK: 0 - Revaj, T. Novák, R: Gallík, DZ: Székely, D: 50. Jablonov n/T – Dobšiná 1:3 (1:1), góly: Nagy - Gotthardt, Strelka, Szücs (vlastný), ŽK: ? - Laurinc, R: K. Chomjak, DZ: Heveši, D: 80. Brzotín – Krh. Podhradie 0:1 (0:1), gól: Šomšák, ŽK: Demeter – Šomšák, Mázik, R: Macko, DZ: Hadar, D: 150. Plešivec – Vlachovo 2:5 (1:2), góly: Horváth (11 m), Szaniszló – Hronec 2, Gál, Lipták, Leskovjanský, ŽK: Macho, Kubík – T. Molda, Gecelovský, Leskovjanský, R: J. Gyenes, DZ: Gášpár, D: 150. Betliar – Honce 2:0 (0:0), góly: M. Árvay 2, ŽK: Orabinec, J.Zdechovan, Plačko – J. Gallo, Mil. Gallo, J. Strelka, R: A. Farkaš, DZ: Bodnár, D: 150.