Tomu sa vo futbalovej terminológii hovorí vyhrať zápas s odretými ušami

Rožňavské Bystré – Slavošovce 3:2 (1:1 ). V 18. kole II. triedy futbalového majstrovstva okresu Rožňava privítali v Rožňavskom Bystrom futbalistov zo Slavošoviec. Víťazstvo vo svojom prvom jarnom zápase na domácej pôde sa rodilo veľmi ťažko. Bystrania začali s veľkým náporom. Hlavne Minčík a Rado Šimko zamestnávali slavošovskú obranu. Obrovskú šancu spálil Minčík v 16. minúte, keď nedokázal hlavou usmerniť loptu zblízka do brány dobre chytajúceho brankára Slavošoviec. Ďalšie strely, ktoré vyslali na bránu Galata, Leng, Rado Šimko a Račko šli len popri, alebo ponad bránu. Pri jednom z mála protiútokov hostí, v 28 minúte centrovanú loptu domáci obrancovia neodvrátili do bezpečia a po nedorozumení s brankárom sa Slavošovce ujali vedenia - 0:1. Bystrania napriek tomuto momentu pokračovali v dobíjaní brány hostí. V 35. minúte zahrával rohový kop Leng, na ktorý si dobre nabehol Rusnák a hlavou vyrovnal na 1:1.
Druhý polčas, napriek snahe, začali hrať Bystrania nepresne, nedarili sa im prihrávky a menej sa aj dostávali pred bránu hostí. Tým pádom sa vyrovnala hra v poli. V 68. minúte po centri Minčíka sa výborne zorientoval Račko a pridal hlavou 2. gól - 2:1. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 75. minúte, ktorému predchádzal zlý odkop z obrany. V závere zápasu mali ešte obidve mužstvá šancu na strelenie víťazného gólu. Ten padol nakoniec do brány Slavošoviec. Samostatný nájazd Rada Šimka brankár vyrážal len do vlastného obrancu, od ktorého sa lopta odrazila do brány. 3:2. Bystrania si tak pripísali 3 povinné body.
Pred 50 divákmi rozhodoval Petro.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš - Galata, Leng, Valent, Krága, Ra. Šimko, Ro. Šimko, Dorkin, Rusnák, Račko, Minčík. Striedal Ujházi.

Miloš Leng,

Výsledky II. triedy vo futbale - 18. kolo: Nižná Slaná - Rakovnica 1:1 (0:0), góly: - Drábik (z 11 m) - L. Lörincz, ŽK: 0 - Domik, Gemerský, R: Nemčko, DZ: Šmelko, D: 80. Rožňavské Bystré - Slavošovce 3:2 (1:1), góly: Š. Rusnyák, Račko, Tomko (vlastný) - Haviarik, J. Lipták - Giba, ŽK: 0, R: Petro, DZ: Kerekeš, D: 50. Kečovo - Hrhov 7:2 (5:0), góly: Zoller 3, Ro. Lörinc 2, T. Lörinc, Lökőš - Viszlay, Kardoš, ŽK: Zoller - 0, ČK: T. Lörinc - G. Bernáth, R: Gallo, DZ: Nagy, D: 50. Honce - Drnava 3:2 (1:1), góly: Strelka ml. 2, J. Pástor - Mázik, Prónai, ŽK: Strelka ml., Strelka st., Mich. Gallo 2 - 0, ČK: Mich. Gallo - Mázik, R: Molnár, DZ: Heveši, D: 100. Kružná - Čoltovo 0:2 (0:0), góly: Széplaky 2 (1 z 11 m), ŽK: Bacso, Drenko - Kosztúr, Š. Karas, Repaský, DZ: Danko, D: 30. Bohúňovo - Kovstav 1:3 (1:0), góly: Csík - Róth, Tököly, Hundža, ŽK: Sušan, Vajda 2 - Harabin, ČK: Vajda (Bohúňovo), R: Sokolák, DZ: Krzák, D: 50. Jovice mali voľno

13. Bohúňovo 17 0 0 17 18:89 0

NAJLEPŠÍ STRELCI po 18. kole: 20 gólov - Roman Lörinc (Kečovo), 19 gólov - Ladislav Lörinc (Rakovnica), 18 gólov - Jaroslav Strelka ml. (Honce), 16 gólov - Gabriel Zoller (Kečovo), 15 gólov - Jaroslav Strelka st. (Honce), 12 gólov - Gabriel Grecmacher (Jovice), Miroslav Mázik (Drnava), František Čapó (Rakovnica), atď...

Výsledky 22. kola: Haniska - Turňa 3:2 (1:0), V. Kapušany - Buzica 2:1 (0:0), Sečovce - Krompachy 4:1 (0:0), V. Revištia - Kr. Chlmec 6:1 (3:0), Čaňa - V. Folkmár 5:1 (1:0), Rudňany - Moldava "B" 1:0 (1:0), Žakarovce - Rožňava 2:2 (0:1), góly: Škarbek, J. Bodnár - Lörinc, L. Varga, ŽK: Ondrejčík, Hudák, Ferczuk - L. Varga, Derenyi, D: 150, R: Paciga. Štítnik - V. Opátske 1:1 (0:1), G: Varga - Hrabčák, ŽK: Bábeľa, M. Gallo - Cuper, Šuster, D: 300, R: Bochnovič.

17

NASLEDUJÚCE ZÁPASY - 23. kolo - 2. 5. o 14.30 hod.: Štítnik - Haniska, o 16.00 hod.: Rožňava - Rudňany, 3. 5. o 16.00 hod.: V. Opátske - Žakarovce, Moldava "B" - Čaňa, V. Folkmar - V. Revištia, Kr. Chlmec - Sečovce, Krompachy - V. Kapušany, Buzica - Turňa.

Výsledky 18. kola: Jaklovce - Hrabušice 0:3 (0:1), Nálepkovo – Gemerská Hôrka 1:3 (0:2), góly: Opremčák - Bodnár, Kovezdy Šaliga, ŽK: Novotný, Hrišák - Klímko, Dostal, Išotk, Toth, D: 70, R: Píro. Prakovce – Krásnohorské Podhradie 3:2 (1:1), góly: Lukáš 2 (1 z 11 m), Demčák - Juhasz, Bodnár, ŽK: Štoklas - Juríny, Kočiš, Lazar, D: 250, R: Vaľko. Sp. Vlachy - Margecany 1:0 (0:0), Helcmanovce - Harichovce 1:1 (1:0), Koš. N. Ves - Teplička 3:2 (0:2), Lok. Košice "B" - Smižany 1:2 (1:1).