OBRÁZKY Z DNEŠNEJ BRATISLAVY


Poznáte tento kvet? Áno, dobre ste ho spoznali. Je to vlčí mak. Jeho jasné široko rozvinuté červené lupienky na vysokých zelených stonkách nám oznamujú, že nadišiel letný čas. Pre deti čas prázdnin a detských radovánok. Nik ho neseje a predsa sa objaví aj tam, kde ho nik nečaká. I medzi koľajnicami železničnej dráhy, akoby jej oznamoval začiatok príhodnejších chvíľ ... Panoramatický pohľad na Bratislavu z hradnej záhrady. Slovenská republika sa 1. mája 2004 stala členským štátom Európskej únie. Na znak toho vlajú na žŕdiach okrem slovenskej štátnej vlajky aj modrá vlajka Európskej únie s dvanástimi zlatými hviezdičkami. Zvedaví sme, čo nám toto členstvo medzi 25 štátmi Európy, prinesie. Michalská veža v Bratislave. Kto by sa na ňu nechcel pozrieť? Celý rok je vďačným objektom objektívu môjho fotoaparátu. Aj v týchto jesenných dňoch. 4.10.2003 - Hlavné mesto Slovenska - Bratislavu aj v týchto jesenných dňoch navštevujú stovky cudzincov. Medzi nimi  často stretávame i tváre z ďalekej ´krajiny vychádzajúceho slnka´ - z Japonska. Obdivujú predovšetkým pamiatky Starého Mesta. Občas sa zastavia pri niektorom zaujímavom mieste a spravia si fotografie na pamiatku. Tentoraz som zvečnil ich prítomnosť na Hlavnom námesti pri soche napoleónskeho vojaka - vyhľadávanej to atrakcie Bratislavy, 
kde využili chvíľku voľna.></A>
<A HREF=5.9.2003 - Na otvorení novej divadelnej sezóny v SND sa zúčastnili aj mladí zahraniční umelci. 6.9.2003 - Medzi zaujímavé atrakcie na Korze patrí i živá socha, ktorá pri Michalskej veži púta vďačných okoloidúcich návštevníkov Špitálska ulica - Kostol sv. Ladislava Námestie SNP Alžbeta Durínska (1207 - 1231). Súsošie v bratislavskej hradnej záhrade. Pripomína, že Alžbeta, dcéra kráľa Ondreja II. a jeho manželky Gertrúdy tu prežila svoje detstvo a tu sa v roku 1221 vydala za Ľudovíta Durínskeho. Po jeho smrti ju z hradu vyhnali. V roku 1228 zložila sľub chudoby, venovala sa chudobným a chorým, aby ju v roku 1235 vyhlásili za svätú. Rehoľa Svätej Alžbety ju uctieva ako svoju patrónku.

Pre tých, ktorí nechcú nosiť okuliare

V bratislavskom Polus City Center 25.júna t.r. pri hlavnej rotunde pracovníčky laserovej očnej ambulancie Excimer poskytovali zdarma odborné vyšetrenie a informácie o zákrokoch excimerovým laserom, ktorý slúži na odstraňovanie dioptrií.
Sadol som si aj ja za jeden z prístrojov, pomocou ktorého mi odmerali dioptrie a pani MUDr. Renáta Drdulová a jej spolupracovníčky mi ochotne odpovedali na moje otázky, čo mám spraviť, ak nechcem nosiť okuliare, alebo kontaktné šošovky.