NOVÝ KANÁL RSS UŽ AJ NA TEJTO STRÁNKE

 

Milí priatelia!

Svet informácií okolo nás rýchlo napreduje. Rozmýšľal som, ako by som to dal najavo aj ja na mojej stránke. Veľké webové stránky ponúkajú svojim stálym návštevníkom tzv. RSS systém.

Na jednej webovej stránke som sa dozvedel, že „RSS je skratkou pre "Really Simple Syndication". RSS je formát pre zlučovanie správ, obsahu stránok spravodajského charakteru a osobných weblogov. Využitie RSS je ale možné pri všetkom, čo je možné zredukovať na malé články, napr. "novinky na stránke" alebo "história verzií programovej aplikácie" a podobne. Keď je informácia o každom článku spracovaná do RSS formátu, resp. RSS kanála (RSS feed), je možné tieto informácie prezerať v špecializovanom programe. Takýto program nazývaný tiež RSS agregátor pristupuje v užívateľom stanovených intervaloch na RSS súbor umiestnený na danom serveri na Internete a sleduje zmeny. Ak na serveri pribudne článok, táto skutočnosť sa následne prejaví pridaním článku do RSS kanála. Po načítaní zmeny RSS agregátorom tento novú správu zobrazí a označí ako nečítanú.“

Začal som preto na tom uvažovať, ako vám spôsobiť radosť i z mojej stránky, už v priebehu uplynulého roka. Ako samouk som to mal veru horšie. Ani sa radšej nepýtajte cez čo všetko som musel prejsť, kým som prišiel k novému poznaniu. Dnes (3.1.2007) som ale na to prišiel a tak vám spomínaný RSS formát dávam na vedomie.

Môj kanál RSS si môžete teraz stiahnuť. Bude vás pravidelne informovať o mojich nových článkoch na stránke, bez toho, že by ste si ju pozreli. Vyskúšajte, či to ozaj funguje.

 

MOJA WEBOVÁ STRÁNKA (www.dobos.revuca.net):

http://www.dobos.revuca.net/archiv/odobsrss.rss ttento údaj skopírujte a vložte do čítačky RSS kanálov!

 

 

Čítačku RSS kanálov 

si môžete stiahnuť tu:

http://www.stahuj.cz/internet_a_site/rss-ctecky/feedreader/download/?g[oz]=3.06&g[up]=

 

---------------------------------------------------------------------------------------

Svoje skúsenosti s používaním môjho RSS kanálu, ak to budete považovať za potrebné,  pošlite na

moju emailovú adresu: ondob(@)post.sk

Za vaše názory, pomoc, či pripomienky vám vopred ďakujem a teším sa na ne.

Ondrej Doboš.